Ez a lehetőség jól jöhet, ha valamiért azt fontolgatjuk, hogy nem kérünk a közösségi oldal további szolgálataiból, de azért eltennénk a fiókba eddigi Facebook-életünket. Vagy csak szimplán szükségét érezzük, hogy ne csak a világhálón, hanem a számítógépünkön is tárolva legyenek korábbi posztjaink, üzenetváltásaink, fotóink, videóink, mások bejegyzései, névjegyadatunk módosításai, vagy az összes jelenlegi és volt ismerősünk listája. Múltidézésnek sem utolsó elgondolkodni azon, hogy kitől miért váltunk meg Facebook-pályafutásunk során…
Arra sajnos nincs lehetőségünk, hogy konkrétan kiválasszuk, mire van szükségünk az adatok közül, szóval egy kellemes zene mellett akár órákat is eltölthetünk az adatállomány feltérképezésével.
Na, de hogyan?
Ha érdekel, hogyan juthatsz hozzá saját Facebook-csomagodhoz, mutatjuk a lépéseket:
Érdemes rögtön ellenőrizni a mailjeidet, mert a Facebook azonnal küld ide is egy értesítést, amiben figyelmeztet, hogy a letöltés biztonsági okokból csak néhány napig lesz elérhető, ezután újra kell kezdened az egész folyamatot, ha ismét hozzá szeretnél jutni az adataidhoz.
Amint a Facebook megüzeni, hogy elkészült a csomagod, a kapott linkre kattintva el is indíthatod a letöltést, melyet egy ZIP fájlban fogsz megkapni. Kicsomagolás után mutatjuk, mi mindent találhatsz:
Alkalmazások: az összes játék és alkalmazás, amihez a Facebookon keresztül kapcsolódtál.
Check-Ins: az összes hely, ahonnan bejelentkeztél.
Chat: az összes beszélgetés, amit valaha a Facebook folytattál – (úgy sejtjük, hogy ez a leghosszabb az összes adat közül :).
Követők: az összes ember, aki követ vagy követett.
Barátok: törölt és tiltott személyek is megjelennek.
IP címek: az összes IP cím, ahonnan bejelentkeztél a profiloddal.
Képek és videók: az összes kép és videó, amit közzé tettél az üzenőfaladon.
Tipp: egy bögre kakaó az adatok elemzéséhez! ツ