Annak érdekében, hogy megszerezzék a felhasználó személyes adatait - főleg az érzékeny adatokat, mint például a jelszó, a bankszámlaszám vagy a hitelkártya-adatok - a támadók olyan honlapra mutató hivatkozást küldenek számára, mely megtévesztésig hasonlít egy, az általa ismert oldalhoz. Ezáltal pedig az összes beírt adata közvetlenül a támadókhoz kerül.
Ilyen email volt nemrégiben egy valósnak tűnő, webmail feladóval ellátott, levelező rendszer adathalász üzenet:
Vannak olyan csaló emailek, melyek azzal próbálják átverni potenciális áldozataikat, hogy azt állítják például, nagyobb összeget nyertek egy adott játékban, melynek átvételéhez adjanak hozzáférést bankszámlájukhoz.
Aztán itt vannak a káros tartalomra mutató hivatkozást tartalmazó emailek, melyek segítségével a támadó megfertőzi a felhasználó eszközét, hogy átvehesse rajta az irányítást.
A csalókra tehát sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy nem fejlődőképesek. Sajnos a mai kiberbűnözők egyre meggyőzőbbek, így már nemcsak a e-mailek, de a belinkelt honlap is igen megtévesztő lehet. Erről írt esettanulmányt az E.ON is!
Forrás: eon.hu
kér.
Záró gondolat
A rosszindulató programok 94%-a e-mailben érkezik, így nem árt az óvatosság! Amennyiben gyanús e-mail érkezik bármely szolgáltatótól, minden esetben kérj segítséget az ügyfélszolgálattól!